Oto najmodniejsza fryzura dla 50-latki na wiosnę! Kobieca i odmładzająca

Bob pełen kobiecości, fot. @camp_odom

Fryzura bob na wiosnę to obecnie najgorętszy trend, również wśród kobiet po pięćdziesiątce. Bez względu, czy jest to wersja krótka, czy dłuższa, obie są równie często wybierane. Niektóre warianty w najbliższych miesiącach będą cieszyć się większą popularnością. Postanowiłam zaproponować kilka modnych cięć na nowy sezon. 

Zobacz także: Weselne fryzury dla kobiet po 50-tce! Te uczesania będą hitem sezonu 2023

Krótki bob pełen kobiecości i pazura. Panie 50+ wyglądają w nim obłędnie

Krótki bob na wiosnę, który sprawdzi się u dojrzałych kobiet to przede wszystkim cięcie, które będzie sprawiać wrażenie jak najbardziej naturalnego. Aktualnie artystyczny nieład i lekko potargane włosy są mocno pożądane. Taka krótka fryzura szczególnie dobrze prezentuje się przy lokach. 

Oczywiście dobrym wyborem będzie też bardziej opanowany i ułożony bob na wiosnę. Jednak nadal warto pozostać przy cieniowaniu, nadającym włosom objętości i gęstości. Ciekawym rozwiązaniem także dla pań po pięćdziesiątce jest grzywka. Wariant kurtynowy to teraz największy hit, ale też coś tradycyjnego doda kobiecości i ewentualnie zakryje szerokie czoło. 

Zobacz także: Jak wyglądać młodo po 50-tce? Te sukienki będą hitem wiosny

Półdługi bob na wiosnę dla 50-latek. Modny i łatwy do stylizowania

Podobnie, jak w przypadku krótkiego boba na wiosnę, jego dłuższa wersja wbrew pozorom też jest łatwa do stylizowania. Najlepiej pozostawić włosy w naturalnym stanie, oczywiście po ich przeczesaniu. Taka dłuższa fryzura daje też możliwości upięcia. Luźne kucyki i warkocze doskonale z pozostawionymi pasmami przy twarzy, pasują też kobietom 50+. 

Dłuższy bob wygląda świetnie, gdy włosy są lekko pofalowane i fryzura nie jest idealnie przygładzona. Będąc w dojrzałym wieku, warto też zdecydować się na koloryzację. Nie musi to być nic spektakularnego. Delikatny balejaż rozświetli cały wygląd i będzie powiewem świeżości dla fryzury na wiosnę.

Zobacz także: Od wczoraj w Biedronce gratka dla 50-tek! Ta kurtka w twarzowym kolorze jest za mniej niż 75 złotych