Cieniowane odmładzające fryzury dla blond 50-latek. Cięcie, które odejmie lat!

Cieniowane odmładzające fryzury dla blond 50-latek. fot. @susirejano
Cieniowane odmładzające fryzury dla blond 50-latek. fot. @susirejano

Jeżeli potrzebujesz jesiennej zmiany, to w tym czasie najlepiej zrobić swoją włosową metamorfozę. Oprócz odpowiedniej i świadomej pielęgnacji bardzo ważna jest także dobrze dobrana fryzura, która u dojrzałych pań odejmie lat, a nie ich doda.

Czytaj też: Wyszczuplające sukienki Bonprix dla 50-latek. Z tą czarną za 65 zł nie będziesz chciała się rozstać

Cieniowane odmładzające fryzury dla 50-latek. Proste cięcia

Jeżeli jesteś posiadaczką blond włosów i masz ochotę na jesienną zmianę, to mamy dla ciebie kilka propozycji cieniowanych fryzur, które dodadzą lekkości oraz odejmą lat. Pamiętaj, że fryzura powinna być twoim atutem, dobrze dopasowana do ciebie i twojej twarzy, aby wydobyć to, co najpiękniejsze.

Jeśli marzy ci się fryzura do ramion, to warto zastosować tutaj proste cięcie z delikatnymi wcięciami w stronę włosa. Dzięki temu twoja fryzura będzie znacznie lżejsza, a do tego cieniowanie nie będzie na tyle widoczne. Takie cięcie pozostawia ci wciąż mnóstwo stylizacyjnych możliwości. Możesz włosy zostawić prosto, zakręcić, spiąć pasma klamrą czy zrobić niskiego koka.

Krótkie cieniowane odmładzające fryzury dla blond 50-latek

Natomiast jeżeli chcesz ściąć włosy na krótko, to tutaj również mamy kilka propozycji cieniowanych odmładzających fryzur dla blond 50-latek. Przede wszystkim w przypadku krótszych fryzur warto przemyśleć grzywkę. Już nawet delikatne pasma opadające na czoło mogą znacząco wpłynąć na kształt twojej twarzy. Delikatna prosta grzywka będzie doskonała dla kobiet, które lubią bawić się w stylizacje fryzur i układać swoje włosy. Prosta grzywka wymaga nieco więcej zachodu, ale efekt, jaki daje jest nieziemski!

Prostą grzywkę możesz wybrać do włosów zakończonych w okolicy żuchwy czy ramion. Taka długość pięknie prezentuje się z prostą do grzywką. Za to krótkie cieniowanie najlepiej wygląda z grzywką na bok. Taka też wersja polecana jest wszystkim kobietom, które nie mają zbyt wiele czasu na stylizację włosów. Kilka maźnięć pomadą i przeczesanie ręką sprawiają, że fryzura jest praktycznie gotowa.