Bob na milion sposobów. Te 3 cięcia odmładzają i wyglądają ultra modnie! Są idealne dla 50-tek

Fot. Instagram @ petradieners

Zmiana pór roku do idealny czas na zmiany także w przypadku naszego wyglądu. Najłatwiej dokonać ich przez delikatną metamorfozę swojej fryzury. Jakie cięcia królowały będą tej jesieni? W nadchodzącym sezonie będziemy nosić boba na „milion” sposobów.

Blunt bob

Bob to jedna z najpopularniejszych fryzur wśród kobiet w każdym wieku. To uczesanie ma wiele przeróżnych rodzajów i co sezon modna jest nieco inna jego wersja. Cięcie typu blunt bob króluje już od kilku dobrych miesięcy, choć jesienią nadal nie wyjdzie ono z trendów. Czym się wyróżnia?

We fryzurze typu blunt bob włosy ścinane są idealnie na prosto, bez żadnego cieniowania. Dodatkowym elementem charakterystycznym dla tej fryzury jest to, że powinna ona wyglądać jak obcięta tępymi nożyczkami. Samo słowo blunt będące częścią nazwy, w tłumaczeniu na język polski oznacza po prostu tępy. Dzięki takiemu rodzajowi cięcia, włosy w tej fryzurze optycznie nabierają objętości ponieważ w miejscu cięcia nie tworzy się efekt idealnej tafli.

Italian bob

Italian bob to fryzura, która stała się wielkim hitem minionego już lata. Włosy w tym cięciu sięgają minimalnie do podbródka, maksymalnie zaś do linii ramion. Nie są one pocieniowane lecz ścięte na prosto, tak aby każda ich część była jednakowej długości. Jedną z cech charakterystycznych tego typu cięcia są wywinięte na zewnątrz końcówki.

Fryzura typu italian bob jest bardzo lekka i swobodna. Świetnie się układa, a dzięki optymalnej długości istnieje także możliwość na związanie włosów. To idealna opcja dla osób, które nie przepadają lub nie mają czasu na codzienne układanie swojej fryzury.

Long bob

Long bob to jedno z najbardziej klasycznych i eleganckich rodzajów cięcia. W tej fryzurze linia włosów sięga do ramion lub delikatnie poniżej nich. Jest to więc bardzo bezpieczna opcja dla osób, które pragną być może nieco skrócić swoją dotychczasową długość, ale boją się zaszaleć z długością powyżej linii ramion.