50-tko, tak wysmuklisz twarz. Te 3 zasady są proste, a skuteczne

Fryzury wysmuklające twarz dla 50-tek
Fryzury wysmuklające twarz dla 50-tek, @themiddlepageblog

50-tko, jeśli zastanawiasz się co zrobić, aby nadać swojej twarzy delikatności, pięknie ją wyeksponować i podkreślić jej największe atuty, ale jednocześnie chciałabyś ją nieco optycznie wyszczuplić, te triki są dla ciebie. Fryzury wysmuklające nie polegają tylko na odpowiednim cięciu, warto skupić się też na subtelniejszych detalach.

Jak wysmuklić twarz fryzurą? Postaw na asymetryczne cięcie

W urodzie podobno symetria jest wszystkim, jednak zdecydowanie nie sprawdza się to w przypadku fryzur. To właśnie asymetryczne cięcie potrafi działać zbawiennie na wyglądać naszej twarzy. Najbardziej uwielbiana fryzura, bob, właśnie temu zawdzięcza popularność. Krótszy tył i dłuższe kosmyki z przodu twarzy optycznie ją wysmuklą, odejmując tym samym nieco krągłości. Oprócz tego taka fryzura wydłuża i wysmukla szyję, co potęguje efekt. Oprócz boba z asymetrycznych, cieniowanych cięć sprawdzi się jeszcze, np. pixie cut.

Fryzury wysmuklające twarz dla 50-tek. Dodaj jasne pasma!

A co jeśli nie chcesz zmieniać swojego uczesania, ale pragniesz efektu wysmuklenia? Na to, oczywiście, też jest sposób – wystarczy dodać kilka jaśniejszych refleksów! To nie tylko ożywi i pogłębi kolor twoich włosów bez jednoczesnego osłabiania ich kondycji, jeśli zdecydujesz się dodać jasne pasemka blisko twarzy, tworząc z nich tzw. obramówkę, przepięknie wysmuklisz i rozświetlisz twarz.

Dodatek w postaci grzywki

Powtarzano ci, że mając okrąglejszą twarz nie możesz mieć grzywki? Chyba każda z nas słyszała tę teorię, która jest tylko w połowie prawdą. Gęsta i prosta, owszem, może dodać na buzi kilogramów, ale drobne kosmyki zaledwie okalające twarz mają zupełnie odwrotny efekt! Kontrastujące długością z resztą włosów stworzą efekt cieniowania, bez przerzedzania fryzury. Kurtynowe grzywki to idealny dodatek do fryzury nie tylko dla kobiet, które chcą wyszczuplić twarz, ale także dla pań 50+ – przepięknie odmładzają.

Czytaj też: Te 3 kolory dodają lat i mogą podkreślić niedoskonałości po 50-tce. Lepiej ich unikać