50-tko, lepiej tego nie noś! Te ubrania postarzają i nie są już w modzie

niemodne ubrania po 50-tce
niemodne ubrania po 50-tce fot. @susirejano

Trendy się zmieniają i choć niektóre lubią powracać, tak te trendy teraz budzą sporo kontrowersji. Czego odradzamy nosić paniom po 50-tce?

Czółenka typu kaczuszka – tego lepiej nie noś

Obcas typu kaczuszka powraca do łask i wiele fashionistek uwielbia go nosić. Taki niski obcas u kobiet po 50-tce nie będzie wyglądał elegancko, tylko dziwnie i kiczowato. Zamiast niezgrabnego obcasa typu kaczuszka wybierz czółenka na słupku (niższym lub wyższym) lub szpilce. Latem zamiast obcasów postaw np. na espadryle na koturnie. Wyglądają modnie, kobieco i są ponadczasowe.

Czego nie nosić w tym sezonie? Odstaw na bok te spodnie

Moda jest bardzo subiektywna, jeśli więc dane ubranie ci się podoba, dobrze się w nim czujesz, to nie musisz z niego rezygnować. Jednak ten sezon zdecydowanie nie należy do skinny jeans. Ten model zaczyna odchodzić w odstawkę na rzecz spodni z szeroką lub prostą nogawką, luźniejszych spodni typu paperbag czy mom jeans.

Te modele zdecydowanie lepiej prezentują się na figurze i dodają stylizacjom modnego wydźwięku. Skinny jeans z wysokim stanem jeszcze się obronią, ale jeansy typu biodrówki. Chociaż próbują powrócić, lepiej nawet po nie nie sięgać. Figura w nich nie wygląda korzystnie i do tego nie należą do najwygodniejszych spodni.

Czytaj też: Ta sukienka za 63 zł z Lidl to jesienny hit dla 50-latek. Miękka, wygodna, a jak podkreśla figurę!