3 trendy na jesień, którym 50-tki mówią „NIE”. Niepraktyczne, infantylne i niewygodne

Jesienne trendy. Tym 50-tki mówią "nie", fot. @carmen_gimeno
Jesienne trendy. Tym 50-tki mówią "nie", fot. @carmen_gimeno

Zmiana pór roku coraz intensywniej skłania nas do przemyśleń, w które jesienne trendy „wskakiwać”, a które sobie zwyczajnie odpuścić. Dojrzałe kobiety w tej kwestii są wyjątkowo zachowawcze i to świetna cecha. Wprowadzanie do swoich szaf tylko tych trendów, których jest się pewnym skutkuje poczuciem komfortu, mniejszymi wydatkami i spójniejszą, praktyczniejszą szafą.

Trendy na jesień. Tych 50-tki unikają

Luźne spodnie. Powiększą sylwetkę i wyglądają niechlujnie

Trend na bardzo luźne spodnie niemal bez formy (tzw. baggy) odradzamy nie tylko kobietom 50+, ale też znacznie młodszym dziewczynom. Właściwie unikać powinna go każda osoba, której moda nie jest olbrzymią pasją. Co innego chcieć wyglądać atrakcyjnie i wiedzieć „co w trawie piszczy”, ale zupełnie inaczej do kwestii trendów podchodzą fashionistki. W przypadku tak luźnych spodni, swobodne wkomponowanie ich w codzienne stylizacje, bez idealnie dobranej szafy, graniczy z cudem. Kobietom dojrzałym, ze względu na atrakcyjny i schludny krój, zdecydowanie bardziej pasują jeansy typu fit straight czy dzwony.

Trendy na jesień dla 50-tek. Te się nie sprawdzą, fot. Shutterstock

Masywne buty

Coraz większą popularnością cieszą się masywne buty na wysokiej platformie. I jest to kolejny przykład trendu, którego raczej nie uświadczymy w szafie 50-tkek – ponownie, raczej z przyczyn praktycznych, aniżeli przez wiek. Takie buty, chociaż potrafią być ciekawym uzupełnieniem stylizacji, wyglądają raczej niechlujnie i bardzo młodzieżowo (nie mylić z młodzieńczo).

Spodnie (nie) z wysokim stanem

Wysoki stan w spodniach całkowicie zmienił komfort ich noszenia. Taliowane modele wydłużają nogi, podkreślają biodra, a także zapewniają znacznie więcej swobody, dlatego wszystkim kobietom, które sobie to cenią odradzamy trend na powracające biodrówki czy nawet spodnie ze średnim stanem. W codziennych stylizacjach tak drobny detal nie będzie miał estetycznego znaczenia, więc nie warto poświęcać komfortu.

Czytaj na LaFim: Modna alternatywa dla kurtki dla 50-latek. Te zamienniki dodadzą ci klasy i stylu!