50-latki powinny omijać te ubrania szerokim łukiem! To modowe faux pas

Te buty nie sprawdzą się u każdego, fot. Shutterstock

Trendy trendami, ale w dobrym wyglądzie przede wszystkim liczy się wyczucie. Nawet jeśli coś jest ostatnim krzykiem sezonu, ale nie pasuje do twojej sylwetki, dodaje lat lub kilogramów, warto przemyśleć swoją decyzję. Oto kilka „modowych wtop”, które często popełniają panie 50+.

>> Te 3 blogerki po 50-tce pokazują, jak wyglądać młodziej, modnie i z klasą! <<

Nie każda długość midi jest korzystna!

„Midi” określamy wszystko od kolana do połowy łydki, dlatego długość długości nierówna. I o ile zazwyczaj o „średnich” spódnicach czy sukienkach wypowiadamy się na łamach Lafim.pl w samych superlatywach, warto wspomnieć o długości tuż za kolano, która jest wyjątkowo nieschlebiająca – zwłaszcza dla kobiet 50+.
Skraca sylwetkę, postarza, a w dodatku jest niewygodna, zwłaszcza przy dopasowanym dole, np. ołówkowej spódnicy. Zdecydowanie lepiej wybrać modele do połowy łydki lub maxi.

Modowe faux pas czy największy trend? Obcas-kaczuszka

Chociaż to jeden z największych trendów sezonu, obcas-kaczuszka wyjątkowo nie pasuje kobietom po 50-tce. Dlaczego? Bo optycznie powiększają sylwetkę! Wydaje się być ona bardziej masywna i postawna, dlatego zdecydowanie lepiej postawić na klasyczny słupek lub niską szpilkę.

Obcas kaczuszka – to trend, którego warto unikać, fot. Shutterstock

Odmładzające fryzury dla 50-tek [SPRAWDŹ]

Koszule z krótkim rękawem. Hit czy kit?

Koszule z krótkim rękawem i o prostym kroju – prześmiewczo nazywane koszulami „w stylu wujka z wesela”, raczej większość kobiet ich unika. O niekorzystnym kroju, który właściwie nic nie podkreśla, jest też dosyć niepraktyczna w stylizacji. Do zwykłych jenasów wygląda zwyczajnie i „męsko”, do spódnicy z kolei zbyt formalnie – śmiało można więc uznać, że koszula z krótkim rękawem to w większości wypadków modowe faux pas. Z łatwością ją zastąpisz, dlatego nie warto ryzykować! Znacznie ciekawiej prezentuje się, np. sukienka z krótkim rękawem.

Chociaż, oczywiście, żadna z tych rzeczy nie jest „zakazana”, są to trendy, które wydają się być nieco niepraktyczne, a już na pewno znajdziesz dla nich lepszy zamiennik! Moda dla nas, przeciętnych użytkowniczek, powinna łączyć to co, piękne i funkcjonalne.

Czytaj także: Te 3 zabiegi wygładzą zmarszczki bez botoksu! „Cudowny relaks i efekt”