W tych spódnicach panie po 50-tce wyglądają zjawiskowo! Piękne modele na wyprzedaży

spódnica
fot. @petradieners

Panuje powszechnie błędne przekonanie o tym, że spódnice mini wypada nosić tylko młodym kobietom, a te, które przekroczyły pewien próg wiekowy, nie powinny tego robić. Prowadzi to do tego, że wiele pań po 50-tym roku życia kompletnie przestaje o siebie dbać i nie w głowie im by założyć modną spódniczkę, czy inny element eleganckiej garderoby. Jednak kobieta powinna dbać o siebie cały czas, niezależnie od wieku, i jeśli nadal prezentuje się atrakcyjnie w spódnicy mini, to powinna ją nosić z dumą, gracją, klasą i bez żadnego wstydu. Oszałamiająco można wyglądać zawsze i trzeba o tym pamiętać, dlatego sprawdź spódnice mini dla 50-tek!

Spódnice mini dla 50-tek

Ubiór ten, który niezwykle podkreśla kobiecość, pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie zaprojektowany został w latach 60. XX wieku. Początkowo kończył się 30 cm powyżej kolan, co jednak nie u każdej kobiety może wyglądać zbyt atrakcyjnie, jednak nie trzeba być modelką ze zdjęcia po retuszu z kolorowych czasopism, by móc sobie pozwolić na jego założenie. Jeśli decydujemy się na spódnicę mini, to warto jednak zwrócić uwagę na to, czy wyglądamy i prezentujemy się w niej dobrze, a przede wszystkim czy czujemy się komfortowo. Jak zostało wspomniane, kobieta po 50-tym roku życia nadal ma prawo, a nawet powinna, czuć się w pełni kobieco i atrakcyjnie, więc nie można sobie odmawiać takiej przyjemności.

Żeby wyglądać zmysłowo i podkreślić swoje kształty, wcale nie trzeba ich zbyt mocno pokazywać. Bo nie chodzi tutaj o eksponowanie i agresywny ubiór, ale pokazanie w pełnej krasie swojej kobiecości oraz klasy. Warto skusić się na spódnicę ołówkową, która w odpowiednich proporcjach uwypukli damskie walory, odsłaniając niezbyt wiele. Można włożyć ją na wszelkie okazje — wesela, komunie, towarzyskie spotkania, czy wyjścia do pracy. Standardowo wybiera się czarny kolor, który będzie pasował każdej damie, ale jeśli jesteś szczupła, to idealnie będą się na Tobie prezentować inne barwy, chociażby pastelowe, z różnego rodzaju ozdobami.

Następnie warto zwrócić uwagę na spódnicę typu midi, które u wielu kobiet mogą spowodować retrospekcje i powrót do lat młodości. Jednak trzeba iść do przodu, i także teraz cieszyć się tym fantastycznym ubiorem, dzięki któremu panie będą mogły poczuć się znacznie młodziej. Nie ma tutaj żadnych barier i śmiało musisz sięgnąć po różnego rodzaju kolorowe i kwiatowe wzory, które będą idealnie pasowały do góry i butów. Czy to za mało? Jeśli tak, to spróbuj spódnicy mini w kratę, która swój szczyt popularności miała w latach 70. ubiegłego wieku. Nadal możesz wyglądać pięknie i oszałamiająco, a Twoja uroda może być jeszcze bardziej uwydatniona, dlatego by wyglądać modnie, spróbuj też spódnic asymetrycznych i plisowanych, w różnych wariantach kolorystycznych.

Mówiąc o spódnicach mini dla 50-tek, nie sposób nie wspomnieć o spódnicach maxi, które są jedną z najlepszych opcji dla pań w tym wieku. Są niesamowicie atrakcyjne, ale też posiadają mnóstwo zalet, które pozytywnie wpływają w pełni na Twój wygląd. Zapomnij o strachu przed tym, że ktoś zwróci uwagę na szerokie biodra, masywne uda i boczki. Z tą spódnicą jest to niemożliwe, bo jej fason całkowicie ukrywa różne mankamenty kobiecej sylwetki. Żeby być na topie, wypróbuj stonowane i ciemne kolory, ale nie musisz się na nich zatrzymywać.

Krótkie spódnice dla 50-tek

Jeżeli zostanie zachowana zdrowa równowaga, to kobieta po 50-tce powinna także założyć krótką spódnicę mini. W ten sposób, jeśli ma zadbane nogi, w pełni podkreśli oraz okaże swoją seksowność, atrakcyjność i piękno ciała w pełnym tego słowa znaczeniu. Należy pamiętać, że swoje kolana możesz ukazać w różny sposób, więc oprócz krótkiej spódniczki, możesz ubrać długą z rozcięciem, które uwydatni Twoje walory także czasami aż do samych ud. Jeśli zdecydujemy się na obcinającą ciało spódniczkę, to góra powinna pozostać o wiele luźniejsza, by została zachowana odpowiednia proporcja, lecz końcowy wybór tutaj należy wyłącznie do Ciebie. Mając wolną rękę, ukazuj swoją kobiecość oraz ciesz się pięknym wyglądem.

Jaką spódnicę mini wybrać

Wszystko zależy od Twojej sylwetki, upodobań stylistycznych i przede wszystkim poczucia komfortu. Jeśli wyjątkowo dbasz w pełni o swoje nogi, a także chcesz co nieco zaprezentować innym, szczególnie męskiej części społeczności, możesz zdecydować się na krótką spódnicę mini, która znacznie wyeksponuje Twoje walory. Jeśli jednak obawiasz się, że nie wyglądasz zbyt atrakcyjnie ze swoją figurą, sięgnij po spódnicę typu maxi w ciemnych kolorach, która ukryje wszelkie mankamenty i uwypukli Twoje kształty.

Które spódnice mini dla 50-tek

Nie ma większego rozgraniczenia na te spódnice mini, które mogą nosić 50-tki, a których absolutnie nie. Wszystko zależy od Ciebie i masz w pełni prawo do swojej kobiecości oraz tego, by dbać o siebie, także w kwestii ubioru. Możesz sięgnąć po krótką spódnicę mini, a także midi, maxi, ołówkową i wiele innych rodzajów. Kwestia, czy czujesz się w niej dobrze, a to już indywidualne odczucie.