Nie tylko zaznaczanie talii, czyli modowe triki wyszczuplające dla 50-latek! Te stroje potrafią wiele zmienić

Modowe triki dla 50-latek
@curlybyrdie

Ubranie jest kluczowym elementem wizerunku każdego. Również odpowiedni fason potrafi niekiedy zdziałać cuda. Istnieją też modowe triki, pozwalające dużo ukryć i optycznie wyszczuplić. Wszystkie mogą zostać zastosowane przez dojrzałe kobiety po pięćdziesiątce. Tak niewiele potrzeba, żeby zawsze wyglądać perfekcyjnie. Oto fasony i wzory odejmujące kilogramów.

Triki wyszczuplające: nie można się obejść bez tych fasonów

W modowych trikach wyszczuplających najważniejszy jest oczywiście fason danego ubrania. W przypadku sukienek trzeba zaznaczać talię. Panie 50+ świetnie wyglądają np. w kroju kopertowym, który sprawdza się w tym zadaniu idealnie. Ponadto wysmukla też szyję i ramiona. Jednak wystarczy też zwykły pasek w talii, który wyrówna proporcje ciała.

Jeśli chodzi o spodnie, warto postawić na podwyższony stan. Dużo zależy też od nogawek, przy dodatkowych kilogramach dobrą opcją są warianty proste. Świetnie prezentują się na figurze typu gruszka. Dodatkowym trikiem wyszczuplającym będzie kant na całej długości. 

Wzory i kolory dla pań w większym rozmiarze

Często zapomina się, że wzory i kolory mają ogromne znaczenie, jeśli chcemy się trochę wyszczuplić. Pradawna zasada mówi, że to kolor czarny najkorzystniej działa na sylwetkę. To prawda, ogólnie ciemne barwy będą wyborem w punkt. Tutaj dodatkowo warto pamiętać, żeby ubrania były wykonane z gładkich, matowych materiałów. Nie można też przesadzić z ciemną stylizacją, gdyż dojrzałym paniom dodadzą one lat. 

Kobiety plus size kolorowymi wzorami lubią odwracać uwagę od mankamentów swojej sylwetki, to świetna taktyka. Niektóre motywy, jak np. pionowe paski same w sobie potrafią wyszczuplić. Pięknie wyglądają spodnie z takim geometrycznym nadrukiem. Z kolei lepiej unikać wszelkich grochów i kropek, mogących jeszcze bardziej zaokrąglać sylwetkę. 

Małe rzeczy, a zmieniają wszystko. Triki wyszczuplające na co dzień

Stylizując sylwetkę plus size można też zastosować pewne niewielkie zmiany, które mogą bardzo wpłynąć na cały strój. Przykładowo buty na obcasie, wystarczy zastąpić nimi swoje płaskie obuwie. Wtedy nie tylko dodasz sobie kilka centymetrów wzrostu, ale też wysmuklisz całe ciało, szczególnie nogi.

Inną opcją jest włożenie koszuli lub bluzki w spodnie, co wyeksponuje talię. Trochę zapomnianym trikiem wyszczuplającym jest odsłanianie nadgarstków i kostek. To zawsze działa na korzyść, więc dobrze będzie podwinąć lekko nogawki i rękawy.

Zobacz także: Kolorowa koszula Pepco za 30 zł! 50-latki poczują w niej swobodę i nadchodzące lato