Ten dodatek pozwoli kobietom po 50-tce zakryć duży brzuch!

rajstopy dla 50-tek
@pilardearce

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu najbardziej popularnym kobiecym akcesorium były pończochy. Dzisiaj większość kobiet nie jest w stanie obejść się bez rajstop. Są praktyczne i wygodne. Obecnie wybór rajstop w sprzedaży jest naprawdę bardzo duży. Te rajstopy dla 50-tki są boskie i pasują do wszystkiego!

rajstopy dla 50-tek
@pilardearce

Rajstopy dla 50-tek

Rajstopy potrafią nadać nogom ładny i kształty, a przy okazji także skorygować figurę. I oczywiście odpowiednio dobrane rajstopy odmienią każdy strój. O tym, jakie rajstopy założyć decyduje kilka elementów:
– kształt nóg;
– charakter stroju;
– panująca na zewnątrz pogoda.
Poszczególne modele rajstop różnią się od siebie grubością. Jest ona określana tak zwanym DEN. Oznacza on grubość rajstop i poziom ciepła, jaki zapewniają. Na co dzień odpowiednie są rajstopy 15 – 20 DEN. Są one na tyle uniwersalne, że pasują również do stroju wieczorowego. Rajstopy z DEN 60 – 100 są kryjące, dają efekt wyrazistości koloru. Te 100 – 300 DEN są grube, ciepłe i kryjące. Doskonale nadają się do noszenia na co dzień w naprawdę chłodne dni. Są niezastąpione, kiedy nadchodzi jesień i zima, a kobieta nie lubi rezygnować ze spódnic i sukienek.

Rajstopy z DEN 6 – 8 są tak cienkie, że są praktycznie niewidoczne na skórze. Przydadzą się na wielkie wyjście oraz w upalne dni, kiedy w biurze obowiązuje dress code. Oprócz zwykłych rajstop w sprzedaży dostępne są też rajstopy specjalne, które mogą korygować niedoskonałości sylwetki. Korygujące sylwetkę rajstopy w części majteczkowej mają sztywniejszą wkładkę, która spłaszcza brzuch.

Sprawdź: wygodne buty do wielu stylizacji – idealnie nie tylko na zimę!

Rajstopy do sukienki dla 50-tki

Rajstopy to rozmaite modele różniące się nie tylko grubością, ale także kolorem. Wyjątkowo uniwersalne są rajstopy czarne. Pasują w zasadzie do wszystkiego. Kolorowe ożywiają stylizację i odmładzają. Doskonale prezentują się w botkach. W sprzedaży dostępne są też rajstopy cieliste. Wśród nich dostępnych jest mnóstwo odcieni. Do jasnych, brązowych, szarych i czarnych sukienek świetnie pasują rajstopy daino. W palecie cielistych rajstop plasuje się on między jasnymi, chłodnymi odcieniami, a tymi ciepłymi. W cielistych rajstopach mogą wyglądać nienaturalnie. Tego efektu można uniknąć wybierając rajstopy w odcieniu zbliżonym do skóry.

Najbardziej uniwersalny jest odcień visione – pasuje paniom o jasnej, cieplejszej karnacji. Golden pasuje do śniadej cery. A beige jest naturalny, idealny dla pań o chłodnymi odcieniu skóry. Do letnich sukienek panie, które nie chcą odsłaniać nóg powinny wybrać ultra cienkie rajstopy 6 – 8 DEN. Co więcej, dzisiaj panie mogą sobie pozwolić na założenie rajstop nawet do sandałków czy butów peep to: wystarczy wybrać model rajstop z odkrytymi palcami! Warto jeszcze pamiętać, że rajstopy matowe optycznie wyszczuplają nogi. Przy bardzo zgrabnych nogach odpowiednie są błyszczące. Będą one mocno podkreślały nogi i przyciągały do nich wzrok. W takich rajstopach dobrze będą czuły się te panie po 50-tce, które lubią znajdować się w centrum uwagi.

Sprawdź: wygodne, przewiewne i maskujące mankamenty figury spodnie

Jakie rajstopy dla 50-tki?

Dla dojrzałych pań odpowiednie są w zasadzie wszystkie rajstopy. Ich wybór powinien zależeć nie tylko od osobistych preferencji, ale także od pogody, kształtu nóg i okazji. Odpowiednie są zarówno cienkie, jak i grubsze. Panie w wieku 50 plus mogą postawić na cieliste, czarne, a nawet na kolorowe rajstopy. Mogą też wybrać modele wyszczuplające. Wybór rajstop odpowiednich dla dojrzałych kobiet jest dzisiaj tak duży, że każda przedstawicielka płci pięknej bez trudu znajdzie model odpowiedni dla siebie, w którym będzie się czuła naprawdę bardzo dobrze.