Te skórzane torebki dla 50-tek są boskie! Piękne modele na każdą kieszeń

skórzane torebki dla 50-tek
Modne i praktyczne torebki ze skóry dla pań po 50-tce, @pilardearce

Trudno wyobrazić sobie coś bardziej kobiecego niż torebka. Ten niewielki, bardzo praktyczny dodatek stał się przez lata nieodłącznym elementem większości damskich stylizacji. Z kolei kobieta po pięćdziesiątce kojarzy się z dostojeństwem, szykiem i elegancją. Jakie torebki będą odpowiednie dla pań, które przekroczyły tę magiczną granicę? Przedstawiamy najpiękniejsze skórzane torebki dla 50-tek.

skórzane torebki dla 50-tek
Modne i praktyczne torebki ze skóry dla pań po 50-tce, @pilardearce

Torebka – praktyczny i elegancki dodatek

O damskich torebkach krążą prawdziwe legendy. Podobno są ‘studniami bez dna’ i można znaleźć w nich przeróżne przedmioty. To oczywiście opis z przymrużeniem oka, natomiast nie da się zaprzeczyć, że jest to bardzo praktyczny i wygodny dodatek do stylizacji. W sklepach znaleźć można ich ogromną gamę, przez duże i pojemne torby na zakupy, po małe egzemplarze na najpotrzebniejsze rzeczy. Wśród popularnych typów torebek są między innymi:

  • Shopper bag – z reguły ma kształt prostokątny lub trapezowy, posiada jedną, dużą komorę oraz uszy umożliwiające noszenie na ramieniu. Służy do noszenia większej ilości przedmiotów, dobry wybór na co dzień.
  • Listonoszka – posiada zwykle długi pasek, dzięki któremu można ją przerzucić przez głowę, co wpływa wydatnie na komfort noszenia. Popularna też ze względu na swoją uniwersalność, może być wykonana z różnych materiałów, co pozwala na dopasowanie do wielu stylizacji.
  • Kopertówka – doskonała na eleganckie, wieczorne wyjścia. Nie jest może rozwiązanie zbyt pojemne i wygodne, pomieści tylko najpotrzebniejsze rzeczy i zwykle nosi się ją w ręce, ale z pewnością dodaje szyku.
  • Aktówka – kiedyś zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn, dziś chętnie wybierana przez business woman, które cenią sobie porządek i organizację.

Typów toreb jest oczywiście zdecydowanie więcej, to tylko niektóre z nich. A jakie najbardziej będą pasowały kobiecie po pięćdziesiątce? Tutaj dyskusja powinna dotyczyć raczej nie rodzaju, a materiału, z jakiego torebka jest wykonana.

Sprawdź: Ulubione torebki kobiet po 50-tce? Te modele są niezwykle pojemne i bardzo stylowe

Skórzane torebki dla 50-tek

Wydaje się, że najbardziej trafnym wyborem dla pań po pięćdziesiątce będą torebki skórzane. Taki materiał kojarzy się bezsprzecznie z elegancją i wyrafinowaniem, w związku z czym pasuje idealnie do kobiet, które przekroczyły tę magiczną granicę. Na co zwracać uwagę przy wyborze skórzanej torebki?

Przede wszystkim na materiał i jakość wykonania. Nie jest tajemnicą, że tańsze egzemplarze mogą być zrobione ze słabej jakości skóry lub nawet materiału syntetycznego. W pewnych sytuacjach może to wyglądać dość tandetnie. Podobnie jest z wykonaniem. Przed zakupem warto sprawdzić, czy przeszycia są na swoim miejscu, a zamki nie odstają. W związku z tym wydaje się, że dobrym pomysłem jest kupowanie torebek w sposób tradycyjny, w sklepie stacjonarnym, a nie jak to w ostatnim czasie jest modne – online.

Zobacz też: To najlepsze buty na jesień dla 50-latek! Botki na słupku są wygodne i stylowe

Skórzane pojemne torebki dla 50-latek
Skórzane torebki dla 50-latek, elements.envato.com

Modne torebki dla pań po 50-tce

Można za to poprzeglądać w internecie najciekawsze propozycje polskich i zagranicznych marek. W ostatnim czasie dominują proste, wręcz minimalistyczne fasony. Są one trafnym rozwiązaniem, gdyż pasują do wielu kreacji, a jednocześnie nie rzucają się nadto w oczy – stanowią dodatek do ubioru. W takim układzie najlepiej sprawdzają się kolory klasyczne, przede wszystkim czerń i biel, a także szarość i brąz.

Jeśli jednak torebka ma być elementem dominującym stylizacji, warto sięgnąć po ciekawsze barwy, pełne detali, takie jak na przykład wężowe printy czy panterka. Skórzane torebki dla 50-tek nie muszą być nudne!

Jakie torebki dla pań po 50-tce?

Wydaje się, że w tym przypadku najbardziej trafnym wyborem będzie torebka skórzana, która z pewnością podkreśli szyk i elegancję.

Jaki kolor torebki najlepiej wybrać?

Kolory klasyczne, czyli przede wszystkim brąz, szarość, czerń i biel znajdą na pewno zastosowanie w wielu sytuacjach i będą pasowały do dużej liczby stylizacji.