Te kurtki są idealne na teraz! Piękne i modne, Panie po 50-tce je uwielbiają

fot. @pilardearce

Kurtka to jesienno-zimowy obowiązkowy wybór. Jej wybór nie należy do najłatwiejszych zadań, ale znalezienie idealnej kurtki często owocuje naprawdę dobrą stylizacją. Jaką kurtkę wybrać? Jak dobrać kurtkę idealnie skrojoną pod siebie?

Modne kurtki z kapturem dla kobiet po 50

Przed wyborem kurtki należy zadać sobie pytanie: jaki krój kurtki preferujemy? W sklepach można znaleźć wiele modeli kurtek, od cienkich i puchowych, przez pikowane aż po watowane parki. Warto odpowiedzieć sobie na to pytanie ze względu na fakt, że nie każda gruba kurtka będzie pasować do wszystkich rzeczy – tak samo jest z cieńszymi. Oczywiście na jesień nie wybierzemy zbyt grubej kurtki, więc przy wyborze odzienia na tę porę roku takiego problemu nie ma. Bez wątpienia jedną z najmodniejszych propozycji na jesień są płaszcze z alpaki. Jest to wybór dla kobiet, które cenią sobie elegancję oraz styl. Wykonanie z wysokiej jakości tkaniny, pozwala kurtce przetrwać kilka sezonów.

Na zimę można znaleźć wiele modeli, które różnić się mogą materiałem, z jakiego są wykonane, a także krojem. Wśród modnych rodzajów wyróżnić możemy pikowane kurtki z kapturem, zimowe kurtki w stylu lat 90 lub chociażby błyszczące kurtki z kapturem z futerkiem. Wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie i twoich preferencji co do wyglądu ubrania.

Kolorowe kurtki z kapturem

Jeśli chodzi o kolory, to prym wiodą pikowane kurtki z kapturem. Warto zaznaczyć, że krój nie ma kluczowego znaczenia przy wyborze okrycia wierzchniego. Styl, w jakim wykonana jest kurtka, należy dopasować do sylwetki. Przy wyborze kurtki z szerokimi przeszyciami musimy liczyć się z tym, że optycznie powiększą one naszą sylwetkę. Jeśli sięgasz po kurtkę z drobniejszymi przeszyciami, możesz liczyć na to, że kurtka będzie bezpieczniejsza dla figury, tzn. nie powiększy ona nas optycznie, a uatrakcyjni. Pikowanie można znaleźć nie tylko na kurtkach puchowych.

Kurtki puchowe to przede wszystkim idealna propozycja na chłodniejsze dni. Puch, który został zastosowany do wykonania tego kroju, pozwala czuć się ciepło i wygodnie. Można znaleźć wiele fasonów tej kurtki. W sklepach dostępne są modele z kapturem lub bez, niektóre wyposażone są w kołnierz pełniący funkcję szala. Znaleźć je można z różnym ustawieniem przeszyć, jak chociażby w kratę. Idealnie pasują do nich śniegowce lub botki na słupku. Jeśli jednak zależy Ci na losie zwierząt, możesz sięgnąć po kurtkę wykonaną z puchu syntetycznego.

Kurtki w stylu lat 90 również można znaleźć w wersjach kolorowych. Ich budowa ma przypominać sportowe projekty ubrań z lat 90. Takie odzienie wierzchnie nie musi być jednolite. Dobrze sprawdzają się na nich wstawki w postaci pasków wzdłuż rękawów, a także różne neonowe wstawki. „Najntisowe” kurtki idealnie pasują do osób wysokich i smukłych.

Ciepłe kurtki z kapturem

Dla kobiet, które unikają noszenia czapek, idealnym wyjściem może okazać się kurtka z kapturem. Może on pełnić funkcję ozdobną, a także chronić przed zimnem. W sklepach możemy znaleźć wiele fasonów kurtek z różnymi kapturami – płytszymi, głębszymi, a także z futerkiem. Wszystko tak naprawdę zależy od twojego gustu.

Do błyszczących kurtek najlepiej będzie pasować kaptur z futerkiem, a do matowych pasują kaptury bez futerka, chyba że mówimy tutaj o kurtce w kroju parka lub o niektórych pikowanych. Do parki idealnie pasuje kaptur z futerkiem, który zapewnia nie tylko dobry wygląd, lecz także ciepło. Często nie przepuszcza on chłodnego wiatru. Większość fasonów znajdziemy jednak bez futerka przy kapturze i nic w tym dziwnego. Nie pasuje on do każdego rodzaju kurtki.

Jaka kurtka z kapturem dla kobiet po 50-tce?

Dobór kurtki to przede wszystkim sprawa indywidualna, zależna od typu sylwetki i upodobań. Dla smuklejszych kobiet bardziej pasować będą kurtki stylizowane na lata 90. Najlepiej kurtkę przymierzyć przed kupnem.

Dla kogo parka, a dla kogo pikowana kurtka?

Dla kobiet, które chcą poczuć się młodo, poleca się kurtki w stylu lat 90., a także kolorowe pikowane kurtki. Dla kobiet, które chcą poczuć się bardziej kobieco, dobrym wyborem może być parka dopasowana do sylwetki lub błyszcząca kurtka.

  • Kaptur z futrem bardziej pasuje do kurtek błyszczących niż do matowych;
  • Kurtka z szerokimi przeszyciami może optycznie powiększyć sylwetkę;
  • Kurtki w stylu lat 90. będą pasować osobom wysokim i smukłym.