Ta biżuteria to idealny dodatek dla kobiet w każdym wieku. Te modele przypadły do gustu Paniom po 50-tce!

fot. @pilardearce

Kochające biżuterię kobiety mają dzisiaj do wyboru między innymi mnóstwo pierścionków wykonanych z różnych materiałów i w bardzo różnym stylu. Trendy zmieniają się nie tylko w ubraniach i obuwiu, ale także w biżuterii. Jakie trendy panują wśród pierścionków?

Pierścionki dla 50-tek

Kobiety po 50-tce mają już na ogół wypracowany własny styl. Wybierając pierścionek dla siebie zwracają więc uwagę nie tylko na to czy wpisuje się on w aktualnie obowiązujące trendy, ale też na to, jak został wykonany. Do wykonania pierścionków mogą zostać użyte bardzo różne materiały. Do wyboru panie mają dzisiaj pierścionki wykonane ze złota, srebra bądź stali chirurgicznej. Pierwsze i drugie wśród pań po 50-tce cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Wiele kobiet szczególnie ceni złote pierścionki. Są one bardzo eleganckie, dodają każdej kobiecie klasy i szyku. Jeszcze kilka lat temu w sprzedaży dostępne były wyłącznie pierścionki w klasycznym żółtym kolorze. Dzisiaj do wyboru są także pierścionki wykonane z białego i różowego złota. W ofercie wielu znanych marek jubilerskich dostępne są też pierścionki, które zostały ze złota w różnych odcieniach. Kobiety po 50-tce cenią także srebrne pierścionki. Pierścionki ze srebra są szczególnie korzystne dla pań w dojrzałym wieku – działają odmładzająco. Podobny efekt dają pierścionki z białego złota. Pierścionki te najlepiej też pasują paniom o chłodnym typie urody.  Pierścionki w klasycznym żółtym kolorze są bardziej odpowiednie dla pań złocistej karnacji.

Modne pierścionki dla 50-latki

Od kilku sezonów panie, które chcą kupić sobie nowy pierścionek mogą wybierać spośród modeli utrzymanych zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu. W efekcie każda kobieta może z łatwością wybrać pierścionek idealnie pasujący do jej stylu. Wśród dojrzałych kobiet bardzo dużą popularnością cieszą się pierścionki z kamieniem. Tutaj też panuje bardzo duża różnorodność. Do wyboru są bowiem pierścionki, których oczko zostało wykonane z kamieni szlachetnych: perły, rubinu, szmaragdu, topazu czy szafiru. Strzałem w dziesiątkę mogą też być pierścionki z bursztynem oprawionym w złoto bądź srebro. Dużą popularnością wśród kobiet w różnym wieku cieszą się też pierścionki z cyrkonią. Cyrkonia to syntetyczny kamień szlachetny, którego uroda i piękno niezwykle mocno przypomina prawdziwy diament. Co ważne, cyrkonia jest kamieniem bardzo trwałym, pierścionek na bardzo długo zachowa wszystkie swoje walory estetyczne.
Odpowiednio dobrany pierścionek to wyjątkowa ozdoba kobiecej dłoni. Przy doborze pierścionka warto więc zwrócić uwagę na jego wielkość i wygląd swoich dłoni oraz palców. Panie, które mają pulchne dłoni i krótkie, grube palce powinny wybierać pierścionki o podłużnym lub owalnym kształcie. Dadzą one bardzo dobry efekt wydłużenia palców, wysmuklą też dłonie. Dobrze sprawdzą się też pierścionki z małym oczkiem. W najlepszej sytuacji są panie, które mają szczupłe dłonie i długie palce, mogą sobie bowiem pozwolić na noszenie praktycznie wszystkich pierścionków bez względu na ich kształt i wielkość. Przy takich dłoniach świetnie wyglądają też pierścionki odznaczające się oryginalnym wzornictwem. Subtelne pierścionki ozdobione niewielkim oczkiem są najbardziej odpowiednie dla pań, które mają małe dłonie.

Jakie pierścionki dla 50-tek?

Panie po 50-tce z powodzeniem mogą nosić zarówno złote, jak i srebrne pierścionki. Odpowiednie dla 50-latek są zarówno pierścionki z oczkiem wykonanym z kamieni szlachetnych, jak i z imitujących diament cyrkonii.