Ponadczasowa elegancja dla kobiet po 50-tce! Modne propozycje za bezcen

garsonka
fot. @seebymiriam

Współczesne kobiety mają dzisiaj do wyboru rozmaite ubrania odpowiednie na bardzo różne okazje. Wśród nich są między garsonki. Są one odpowiednie dla kobiet w bardzo różnym wieku. Co więcej, są tak różnorodne, że każda kobieta może bez trudu wybrać taką, która idealnie pasuje do jej figury.

Modne garsonki dla kobiet po 50-tce


Klasyczna damska garsonka składa się ze spódnicy i żakietu. Stworzono je wiele lat temu jako odpowiedź na męski garnitur. Do historii mody garsonkę wprowadziła francuska projektantka Coco Chanel. Stworzyła ona ubiór składający się z ołówkowej spódnicy i pudełkowego żakietu. Przez wiele lat garsonka była nieodzownym, podstawowym elementem biurowych outfitów. Z czasem zaczęto wykorzystywać je także jako alternatywę dla wizytowych bądź koktajlowych sukienek. Eleganckie garsonki sprawdzą się nie tylko podczas biznesowych spotkań, ale także uroczystości rodzinnych. Spódnicę z żakietem z powodzeniem można założyć na ślub czy I komunię. Popularność garsonek jest w dalszym ciągu tak duża, że obecnie w sprzedaży panie znajdą ich całe mnóstwo. Dzięki temu każda kobieta znajdzie garsonkę, która będzie odpowiednie na różne, odmienne okazje. Spódnice z marynarką mogą być bowiem zarówno krótkie, jak i długie. Na formalne okazje można wybrać zarówno garsonkę z długą, jak i z krótką spódnicą. Ale panie, które wybiorą te długie nie mogą zapominać, że spódnica nie powinna być krótsza niż do kolan. Mimo że za najbardziej eleganckie uważne są żakiety i marynarki z długim rękawem, latem można sobie pozwolić na pewne odstępstwo i wybrać model z rękawem 3/4. Latem dopuszczany jest nawet krótki rękaw. Co więcej, garsonkę można nosić na bardzo różne sposoby. Pod żakiet czy marynarkę można założyć bluzkę, ale można też zrezygnować z marynarki bądź żakietu i nosić tylko spódnicę i bluzkę. Garsonka daje więc naprawdę mnóstwo możliwości tworzenia różnorodnych zestawów.

Eleganckie garsonki dla kobiet po 50-tce


Elegancka garsonka w żadnym przypadku nie może być opięta. Takiej garsonki nie powinny kupować nawet te panie, które mogą pochwalić się nienaganną sylwetką. Współczesne garsonki pojawiają się też w bardzo różnych wersjach, nie tylko ze spódnicą. Wśród garsonek dostępne są dzisiaj modele, które składają się z sukienki albo spodni. Ogromny jest także wybór kolorów. Na formalne okazje najlepsza okaże się garsonka w uniwersalnym czarnym kolorze. Można ją będzie nosić z bardzo różnymi dodatkami. Dzięki temu powstanie outfit idealny także na pół formalne okazje.
Kupując garsonkę, koniecznie należy pamiętać o tym, aby dobrać ją do swojej sylwetki. Dla pań, które mają figurę typu gruszka najlepiej sprawdzi się garsonka, której żakiet sięga linii bioder. Dla pań gruszek odpowiednia jest też trapezowa spódnica, która ukryje szerokie biodra. Garsonka z żakietem kopertowym będzie najlepiej pasować paniom o figurze jabłka. Atutem tej figury są szczupłe nogi, szkoda ukrywać je pod długą spódnicą czy sukienką. Warto postawić na te, które kończą się tuż przed lub zaraz za kolanami. Panie o figurze klepsydry są posiadaczkami smukłej talii. Najlepiej podkreśli ją spódnica z wysokim stanem oraz krótki żakiet.
Na panie, które lubią nosić garsonki czekają modele, które różnią się od siebie nie tylko kolorem, fasonem żakietu i długością spódnicy. W sprzedaży dostępne są też garsonki, które zostały wyprodukowane z bardzo różnych tkanin. Są wśród nich zarówno lekkie i przewiewne, odpowiednie na lato lniane modele, jak i doskonałe na sezon jesienno-zimowy garsonki wełniane.

Garsonki na wesele dla kobiet po 50-tce


Jak już wspominaliśmy, garsonka może zastąpić także wizytową czy koktajlową sukienkę. Na różnego rodzaju uroczystościach rodzinnych sprawdzą się się garsonki w jasnych barwach. Warto postawić na modele w pastelowych odcieniach, beżowe, błękitne, szare. Garsonkę z powodzeniem można wybrać jako strój na wesele. Garsonka na wesele może składać się zarówno ze spódnicy i marynarki, jak i z sukienki oraz żakietu. Do garsonki na wesele można dobrać bardzo różne, nawet bardziej odważne dodatki. Na weselu egzamin zda także garsonka, która składa się ze spodni.

Jakie garsonki dla kobiet po 50-tce?


Dostępne obecnie garsonki mają obecnie wiele twarzy. Panie po 50-tce, które cenią klasyczne, ponadczasowe rozwiązania mogą postawić na garsonkę składającą się ze spódnicy i żakietu W przypadku dojrzałych kobiet egzamin zda także garsonka, która składa się z sukienki i marynarki.
Zamiast sukienki czy spódnicy mogą być też spodnie. Dojrzałe kobiety nie muszą nosić jedynie ciemnych ubrań, garsonki dostępne są też w jasnych kolorach.