Odmładzające fryzury dla dojrzałych kobiet. TOP 3 uczesania na jesień 2023

Odmładzające fryzury dla dojrzałych kobiet, fot. pinterest
Odmładzające fryzury dla dojrzałych kobiet, fot. pinterest

W okresie przejściowym wiele kobiet odczuwa potrzebę zmiany. I nie chodzi tu o przejście z krótkiego rękawa na długi, lecz o metamorfozę bardziej znaczącą. A co liczy się dla kobiety bardziej, niż jej włosy? To właśnie one „idą na pierwszy ogień”, kiedy potrzebujemy zmiany. Oto TOP 3 odmładzające fryzury na jesień dla kobiet dojrzałych.

Hollywoodzkie fale. Tę fryzurę noszą największe z gwiazd

Nie chcesz uruchamiać nożyczek, ale marzy ci się metamorfoza? To nie problem! Sposób w jaki układasz włosy (i jego zmiana) mogą przynieść równie powalające efekty, co drastyczne cięcie. Jednym ze sposobów na zadanie szyku, a przy okazji odjęcie sobie kilku lat, są pofalowane włosy. Tak prosty sposób, a wśród dojrzałych Polek wciąż jest mocno niedoceniany. A można wymienić sporo gwiazd 50+, które na tę fryzurę się zdecydowały i to niejednokrotnie: Julia Roberts, Nicole Kidman, Meg Ryan.

Odmładzające fryzury. 50-tko, zrób sobie grzywkę!

W końcu odkryłyśmy idealny przepis na grzywkę, dzięki któremu każda kobieta może się nią cieszyć. „Włosowy” akcent, który niegdyś zarezerwowany był jedynie dla kobiet o sprzyjających rysach, dziś (w odpowiednim wydaniu) może nosić każda kobieta. Jeśli obawiasz się, że nie pasuje ci proste, krótkie cięcie, kurtynowa grzywka jest dla ciebie rozwiązaniem. Przepięknie okalająca twarz, nadająca nawet najprostszej fryzurze delikatności, a nawet niemal dziewczęcości, jest idealnym wyborem na jesień. Wygodnie nosi się pod nakryciami głowy i nie trzeba jej specjalnie stylizować.

Odmładzające fryzury dla 50-tek, fot. pinterest / Źródło nieznane

Akcesoria do włosów. Skromny detal, a jak odmładza!

Doskonałym sposobem na dodanie sobie młodzieńczego blasku jest także zaadaptowanie trendów „młodych” do swojej rutyny. Jednym z takich, który nie ma granicy wieku, są wszelkiego rodzaju akcesoria do włosów. Klipsy, spinki, wstążki – to wszystko doda uroku, a wymaga minimalnego wysiłku. Polecamy zwłaszcza klamrę, którą można mieć zawsze przy sobie, a wnosi do stylizacji naprawdę wiele.

Czytaj na LaFim.pl: W tym sezonie stylowe 50-latki noszą tylko te płaszcze. Są unikalne i bardzo stylowe