Powracający trend wśród 50-latek czy przepis na modową katastrofę? Ten model spodni wzbudza kontrowersje

fot. Instagram @susirejano

Były hitem w latach 2000. Kochała je Britney Spears, a kobiety na całym świecie nie wyobrażały sobie innego rodzaju spodni. Dziś, kiedy od kilku lat prym na rynku mody wiodą spodnie z wysokim stanem, nikt nie spodziewał się ich powrotu – a jednak na nowo wkraczają w świat mody. Biodrówki nieśmiało pokazują się w wiosennych trendach na 2023 rok. Czy będzie to nowy hit wśród 50-latek?

Trend na biodrówki powraca! Czy znów zawładną światem mody?

W obecnym czasie, kiedy to już niemal wszystko było modne mówi się, że nie ma rzeczy niemodnych – są tylko takie, które na chwilę z niej wyszły. Czy dokładnie tak sprawa będzie się miała w przypadku spodni z niskim stanem? Biodrówki to jeden z ukochanych trendów lat 2000. Od kilku lat ich miejsce zajmują jednak spodnie ze średnim lub bardzo wysokim stanem. I choć jeszcze kilka sezonów temu, nikt nie wróżył by biodrówkom tak szybkiego powrotu, to dziś biodrówki są coraz chętniej wybieranym modelem spodni.

Od pewnego czasu, szczególnie w mediach społecznościowych, trend na spodnie z niskim stanem zdaje się nieśmiało powracać. Także w popularnych sklepach odzieżowych, w których do tej pory półki uginały się od spodni z wysokim stanem, teraz coraz częściej pojawiają się także biodrówki. Tiktokerki oraz influencerki po 50-tce coraz pewniej prezentują swoje stylizacje z nisko zakończonymi spodniami. Trzeba przyznać, że w wielu stylizacjach prezentują się na prawdę świetnie!

Jak nosić spodnie z niskim stanem?

Trend na spodnie z niskim stanem dopiero kiełkuje na rynkach polskiej i zagranicznej mody ulicznej. Już teraz jednak wiele kobiet próbuje wkomponować je w swoje codzienne stylizacje. Z czym łączyć biodrówki aby uniknąć modowej wpadki?

Biodrówki to taki rodzaj spodni, którego w przeciwieństwie do modeli z wysokim stanem, nie powinno łączyć się z bardzo krótkimi bluzkami. Takie zestawienie może wprawdzie sprawdzić się wśród osób z nienaganną figurą, jednak dla osób o mniejszej pewności własnego ciała takie połączenie może być zwyczajnie mało komfortowe. Znacznie bezpieczniejszą opcją będzie połączenie biodrówek z dłuższą bluzką, oversizową koszulą lub obcisłym sweterkiem wsadzonym w spodnie.