Naturalny makijaż komunijny dla mamy. Te triki warto znać!

Makijaż dla mamy na komunię
Makijaż dla mamy na komunię, fot. @hannahstraffordtaylor

Rozpoczyna się sezon wielkich wydarzeń – wesela, komunie i inne uroczystości wymagają odpowiednio eleganckiego wyglądu. O pomysłach na stylizacje pisałyśmy tutaj, natomiast nie można zapominać o szczegółach. Ten makijaż komunijny jest idealny dla mamy, a wykonasz sama w domu!

Makijaż komunijny dla mamy. Jakie kolory wybierać po 50-tce?

Z uwagi na charakter wydarzenia, nie tylko kobietom dojrzałym, poleca się wybieranie jasnych kolorów. Szczególnie polecane są blade, pastelowe odcienie różu i delikatne brązu. Pamiętaj, aby dobrać je odpowiednio do koloru twojej stylizacji oraz karnacji! Jeśli planujesz pojawić się w jasnej kreacji, przyciemnij nieco oko, jeśli natomiast twoja stylizacja wpada w ciemniejsze tonacje – rozświetl ją makijażem!

Makijaż oka dla kobiet 50+. Jak pomalować się z klasą?

Co króluje w trendach dla 50-tek? Smokey eye! Ale niekoniecznie jest to makijaż, który każda 50-tka potrafi wykonać samodzielnie w domu, dlatego warto trzeba mierzyć zamiary na siły. Nie musisz mieć idealnie precyzyjnego makijażu, aby zachwycić. Wystarczy kilka trików!

Rozmieszczenie odcieni jest kluczowe – w kąciku oku zachowaj jasną kolorystykę, najlepiej użyć produktów o perłowym lub satynowym wykończeniu. Od zewnętrznej strony oka nałóż ciemniejszy – ale pasujący – cień i delikatnie go wblenduj, aby stworzyć płynne połączenie kolorów. Do tego nie potrzeba specjalnej techniki, jedynie miękki pędzelek! Makijażu oka nie zapomnij wykończyć rozświetlaczem w kąciku, delikatnie przyciemnioną dolną powieką oraz dokładnie wytuszowanymi rzęsami. Tylko tak osiągniesz pożądany efekt!

Usta to drugi najważniejszy aspekt makijażu! Tak je powiększysz i przedłużysz jego trwałość

Kobiety po 50-tym roku życia dążą raczej do eleganckiego, możliwie najnaturalniejszego efektu, dlatego zdecydowanie odradzamy ciemne kolory ust! Takie nie tylko postarzają, ale także mogą się wydawać niestosowne do okazji. Najlepszą decyzją będą kolory nude i róże!

Pierwszym krokiem jest zarysowanie ust konturówką – delikatnie obrysuj kształt ust (nie muszą to być bardzo precyzyjne linie, nawet wskazane jest dodanie sobie kilku milimetrów. Następnie pomaluj usta kredką, a na końcu dodaj wybrany odcień szminki lub błyszczyka. Ten trik przedłuży trwałość makijażu!

Zobacz też: Modne sukienki na komunię dla 50+. Te modele są bardzo stylowe