Klasyka w nowym wydaniu! Ten płaszcz będzie bardzo modny wiosną. Idealny dla 50-latek

Płaszcz dla 50-latki w nowoczesnym wydaniu.
fot. @anantolinfifty

Klasyczny trencz jest cały czas w modzie, ale ogromną popularność zdobywa fason w nowoczesnym wydaniu. 50-latki wyglądają w nim bardzo dobrze – elegancko, a jednocześnie niezwykle stylowo. Sprawdź, jaki płaszcz będzie się nosił wiosną i latem 2023!

Płaszcze dla 50-latek na wiosnę

Beżowy trencz to synonim ponadczasowej klasyki, która nieustannie jest w modzie. Pasuje zarówno do eleganckich, jak i miejskich stylizacji, przez co dodaje modnego charakteru każdej kobiecie. Trencz jest o tyle uniwersalny, że sięgają po niego kobiety niezależnie od wieku, jednak ten model szczególnie zwrócił naszą uwagę. Krótki trencz to model, który moim zdaniem będzie bił rekordy popularności w tym sezonie. Fashionistki w każdym wieku zaczynają po niego sięgać, więc lada moment zobaczymy go na ulicach polskich miast. Dlaczego warto po niego sięgać?

Krótki trencz dla kobiet po 50-tce

Moda na ubrania w stylu crop wraca do łask, trendy lat 90. modyfikujemy i dostosujemy do naszych aktualnych potrzeb, dlatego to była kwestia czasu, kiedy zabierzemy się za klasykę. O dziwo, ten trend jest według mnie naprawdę udany – sprawia, że elegancki płaszcz staje się bardziej codzienny i nieco wygodniejszy.

Blogerki po 50-tce stylizują go przede wszystkim z jeansami w miejskich, casualowych stylizacjach, ale również możemy go zobaczyć skomponowanego ze spódnicami. Wtedy całość prezentuje się szykownie z lekkim luzem.

Gdzie znajdziesz taki płaszcz?

Oczywiście pierwsze prezentacje płaszcze mogłyśmy zobaczyć na Fashion Weekach zapowiadających jesienno-wiosenne kolekcje, a potem znaleźć takie modele w sieciówkach. Pionierem jest tutaj oczywiście ZARA, gdzie krótki trencz kupisz już za mniej niż 200 złotych. Z domów mody wylansowało go między innymi Liu Jo.

ZARA