Jeżeli jeszcze nie masz ich w swojej szafie, popełniasz błąd! 50-latki wyglądają w tym zabójczo

marynarki dla 50-tek
marynarki dla 50-tek fot. @frau_mone

Te marynarki wylansował dom mody Chanel i obecnie znów brylują na ulicach. Panie po 50-tce wyglądają w nich szczególnie elegancko i modnie, po prostu zachwycają!

Sprawdź również: CCC wyprzedaje buty Lasocki za 88 zł. Stabilny i wygodny model wysmuklający łydki u 50-latek

Tweedowe marynarki dla 50-tek – na czym polega fenomen?

Tweedowe marynarki jeszcze do niedawna kojarzyły się nam z garsonkami i ubraniami dla starszych pań. Bardzo eleganckie, mało praktyczne i dawniej ubierane przez kobiety z wyższych sfer (Jackie Kennedy czy sama królowa Elżbieta). Dlatego dość szybko odeszły w niepamięć. Jednak jak wszystkie trendy, tak i ten wrócił do mody.

Obecnie tweedowe marynarki (jak i tweedowe zestawy) są dostosowane do współczesnych trendów, a wiele sklepów wprowadza je do swoich ofert w różnej, zmodyfikowanej wersji, dlatego każda kobieta może sobie na nie pozwolić. Dlaczego polecamy je paniom po 50-tce? Ponieważ są niezwykle eleganckie, a do tego uniwersalne. Świetnie sprawdzą się do spodni oraz spódnic czy sukienek.

Tweedowe marynarki głównie wpasowują się w klasyczny, elegancki styl codzienny, raczej nie sprawdzą się u miłośniczek sportowego looku. Dodają stylizacjom luksusu oraz klasy.

Marynarki dla pań po 50-tce: tweed opanował ulice

Obecnie w modzie panuje szał na tweedowe komplety (czyli marynarka i spódnica), które dają mnóstwo stylizacyjnych możliwości. Przede wszystkim ten model występuje w wielu fasonach. Są tweedowe marynarki o klasycznym dłuższym i dopasowanym fasonie z ozdobnymi guzikami. Najczęściej mają one wcięcie w talii, które dodatkowo podkreśla figurę.

Bardzo modne stają proste i krótkie marynarki z tweedu, które dostępne są zarówno w printowanych, kraciastych modelach, jak i gładkie, wełniane z ozdobnymi guzikami i niewielkimi kieszonkami po bokach, które pełnią bardziej funkcję estetyczną niż praktyczną. Niemniej jednak te crop marynarki możesz stylizować na dużo więcej okazji, dzięki temu że mają swobodniejszy fason.