Czym jest serum do włosów i kiedy warto je stosować?

Ostatnimi czasy coraz więcej uwagi poświęcamy odpowiedniej pielęgnacji włosów. Stosujemy nie tylko dobrej jakości szampony, maski i odżywki, ale także dedykowane sera do włosów. Tego rodzaju preparaty zawierają wyższe stężenie składników aktywnych i doskonale chronią włosy przed czynnikami zewnętrznymi. Kiedy warto sięgnąć po serum do włosów i jak je aplikować?

Serum do włosów – co to jest?

Nasze włosy na co dzień są narażone na kontakt z zanieczyszczeniami powietrza, wilgocią i zmiennymi temperaturami. Niekorzystne czynniki zewnętrzne w połączeniu ze stresem lub nieprawidłową pielęgnacją mogą łatwo doprowadzić do uszkodzenia struktury włosów. Sera do włosów to kosmetyki przeznaczone do włosów ze szczególnymi potrzebami. Tego rodzaju preparaty zawierają wysokie stężenie składników aktywnych, dzięki czemu wykazują silniejsze działanie. Już niewielka ilość serum do włosów w zupełności wystarcza, aby je odżywić i nadać im zdrowy wygląd. W zależności od potrzeb możesz wybrać serum, które:

  • działa nawilżająco,
  • odbudowuje trzon włosa,
  • chroni włosy przed wysokimi temperaturami,
  • zapobiega wypadaniu włosów,
  • zwiększa objętość włosów,
  • ułatwia rozczesywanie włosów,
  • wygładza i odżywia włosy.

Sera do włosów mają bogaty i starannie przemyślany skład. Mogą zawierać olejek z awokado, masła shea, słodkich migdałów, oliwek lub olejek rycynowy. Preparaty są dostępne w postaci płynnej lub stałej. Wyróżniają się gęstą i przyjemną konsystencją, dzięki której łatwo można je rozprowadzić na powierzchni włosów.

Kiedy warto sięgnąć po serum do włosów?

Regularne stosowanie serum do włosów szybko przynosi widoczne korzyści. Mnogość rodzajów sprawia, że każda osoba może dobrać dla siebie produkt, który będzie idealnie odpowiadał jej potrzebom. Dobre serum do włosów sprawdzi się w przypadku włosów zniszczonych i łamliwych, a także wtedy, gdy chcesz ochronić włosy przed silnym promieniowaniem UV, wiatrem lub zanieczyszczeniami powietrza. Taki produkt warto stosować do włosów farbowanych i rozjaśnionych. Serum wzmocni włosy na całej długości, odżywi je i nawilży, dzięki czemu będą gęste, mocne i lśniące. Serum do włosów możesz też stosować po wyjściu z basenu, morza lub jeziora, aby przywrócić włosom blask i ułatwić ich rozczesywanie.

Jak stosować serum do włosów?

Serum do włosów można stosować na mokro lub na sucho. Pierwsza metoda polega na nałożeniu odrobiny serum na umyte i osuszone ręcznikiem włosy. Zabieg możesz przeprowadzić wieczorem, jednak pamiętaj, aby nie kłaść się do łóżka z mokrymi włosami. Poczekaj, aż całkowicie wyschną lub delikatnie wysusz je przy użyciu chłodnego nawiewu. Druga metoda polega na nałożeniu odrobiny serum na umyte i wysuszone włosy. Wówczas musisz jedynie chwilę odczekać, aż preparat się wchłonie. Gdy to nastąpi, możesz już ułożyć dowolną fryzurę i cieszyć się doskonale odżywionymi włosami.

Wysokiej jakości sera do włosów możesz stosować codziennie. Przed każdą aplikacją włosy powinny zostać dokładnie oczyszczone. Bardzo ważne jest także, aby nie nakładać zbyt dużych ilości serum. Ten kosmetyk ma wyjątkowo skoncentrowaną formułę i dobrze się rozprowadza. Precyzyjna aplikacja jest możliwa dzięki dołączonej do opakowania pipecie. W efekcie kosmetyk wystarczy Ci na długo, a efekty kuracji przejdą Twoje najśmielsze oczekiwania.