Bez okularów ani rusz wiosną i latem! Te modele królują wśród 50-tek

Okulary przecwisłoneczne dla kobiet po 50-tce
Okulary przecwisłoneczne dla kobiet po 50-tce, fot. @golden_ladies_stylee

Pogoda, chociaż jeszcze nie całkiem wiosenna, w ostatnim czasie dopisuje, a to weryfikuje nasze przygotowanie na nadejście fal ciepła. I chociaż płaszczy, długich spodni i lekkich sweterków nie pozbywamy się jeszcze z szaf, na prawdziwie letnie sukienki jest za wcześnie. Więc jak w sposób praktyczny dodać stylizacjom nieco cieplejszego klimatu? Okulary przeciwsłoneczne to teraz dodatek numer jeden dla każdej z nas. A jeśli jesteś kobietą w dojrzałym wieku i nie wiesz, które oprawki pasują najbardziej, podpowiadam!

Okrągłe okulary przecwisłoneczne dla pań 50+

Oprawki, które w ostatnim czasie robią furorę wśród młodszego pokolenia, nie mniej atrakcyjnie prezentują się na 50-tkach! Mowa oczywiście o okrągłych okularach, tzw. lenonkach. Wyglądają młodzieżowo i chociaż ich nazwa przywodzi raczej na myśl modele o kolorowych szkłach, uspokajam, są najpopularniejsze w wersji ciemno-złotej! Zgrabne oprawki idealnie pasują kobietom o podłużnej twarzy, a także tym o krótkiej fryzurze, np. pixie cut!

>> Piękne kombinezony damskie dla 50-tek. Modele z Mohito i Mango zachwycają elegancją<<

Kolorowe okulary przeciwsłoneczne – młodzieńcze i modne!

Kobietom, które na co dzień sięgają po raczej eleganckie i stonowane stylizacje, szczególnie mocno polecam odrobinę szaleństwa, którą wniosą kolorowe oprawki! Plastikowe modele, chociaż z pozoru mogą wydawać się nieco „kiczowate”, tak naprawdę wyglądają retro i bardzo modnie. A do tego można się zdziwić do jak wielu stylizacji będą pasować. Przepięknie odmłodzą i rozświetlą twarz!

Jak nosić róż po 50-tce? [SPRAWDŹ]

50-tki uwielbiają ten efekt na okularach przeciwsłonecznych!

Czasem chodzi o kształt oprawek, a czasem o drobny detal – tak jest w przypadku okularów przciwsłonecznych z efektem gradientowym. I chociaż kształt okularów jest niezwykle ważny – nie zapominajmy, że powinien pasować do kształtu twarzy – to właśnie ten akcent nadaje okularom charakteru. Szczególnie chętnie po takie szkła sięgają właśnie kobiety 50+. Mogą być zarówno w ciepłej, brązowej tonacji, jak i w chłodnieszej, niebieskiej.

Zobacz na Lafim.pl: TOP 3 modne upięcia dla 50-latek na wiosnę i lato! Wygodne i łatwe do wykonania samemu