Banalny sposób na siwe włosy po 50-tce. Kosmyki będą lśniące i odżywione

Farbowanie siwych włosów henną
Fot. Instagram, @carmen_gimeno

Na głowach kobiet po 50-tce często zaczynają się pojawiać siwe włosy. Nie powinien być do powód do kompleksów. Srebrzyste pasma mogą wręcz dodać uroku. Jeśli jednak nie czujesz się w nich najlepiej i chcesz pozbyć się siwych pasm, przydatna może okazać się henna. Sprawi ona, że włosy będą świetnie odżywione.

Farbowanie siwych włosów henną. Czy jest skuteczne?

Siwienie włosów to naturalny proces związany z ze zmianami, które zachodzą w strukturze włosa. Siwe włosy pozbawione są melaniny, czyli składnika, który odpowiada za ich kolor. Z tego powodu ich farbowanie jest dość sporym wyzwaniem. Słabiej przyjmują one farbę, przez co efekt koloryzacji może być nierówny. Jeśli jesteś posiadaczką siwych włosów i nie jesteś zadowolona z efektu po farbowaniu, powinnaś wypróbować hennę.

Farbowanie włosów henną to jeden z najskuteczniejszych sposobów radzenia sobie z siwymi włosami. Działa jednak ona nieco wolniej od tradycyjnej farby, dlatego dla uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się farbowanie dwuetapowe. Najpierw na włosy należy nałożyć czystą hennę, a dopiero po jej wpłukaniu i wysuszeniu włosów nakłada się kolor docelowy. Metoda ta wymaga nieco więcej czasu, ale za to jest niezwykle skuteczna. Efekt będzie zachwycał naturalnością.

Farbowanie henną. O czym pamiętać?

Aby po farbowaniu henną kolor zachwycał intensywnością i trwałością, warto trzymać się kilku zasad. Zacznij od dokładnego umycia włosów oczyszczającym szamponem. Nie używaj jednak żadnych masek, ani odżywek, które mogą uniemożliwić prawidłowe osadzenie się barwnika. Przez pierwsze trzy dni po farbowaniu, kolor będzie stopniowo dochodził do ostatecznego wyglądu. Nie myj wtedy włosów i nie stosuj żadnych kosmetyków do ich pielęgnacji.

Zastanawiasz się w jaki sposób przygotować hennę do farbowania? To bardzo proste. Proszek należy rozrobić z ciepłą wodą. Przygotowana mikstura nie może być zbyt rzadka, aby nie spływać z włosów, ani zbyt gęsta, by łatwo się ją rozprowadzało. Następnie, rozrobioną hennę należy odstawić w ciepłe miejsce na około 12 godzin. Po nałożeniu jej na włosy, trzymamy ją około dwóch- trzech godzin. Następnie wystarczy spłukać ją wodą.

Zalety farbowania włosów henną.

Farbowanie włosów henną ma wiele zalet. Poprawia ona kondycję włosów i sprawia, że pasma nabierają blasku. Henna ma również dobry wpływ na skórę głowy. W przeciwieństwie do farby jest całkowicie naturalna. Łagodzi ona podrażnienia i może być pomocna w zwalczaniu łupieżu. 

Zobacz też: Te fryzury dodadzą gęstości włosom i złagodzą rysy twarzy! 50-latki wyglądają w nich kobieco i stylowo