50-latki pokochały ten modny dodatek z męskiej garderoby. Prosty sposób na stylizację pełną klasy

modna kamizelka
Fot. Instagram, @petradieners

Ten dodatek znienacka pojawił się w modzie damskiej i błyskawicznie podbił trendy. Mowa o kamizelkach, które do złudzenia przypominają element męskiego garnituru. Są one niezwykle eleganckie, a przy tym prezentują się nowocześnie. Dojrzałe blogerki modowe zakochały się w kamizelkach i pokazują, jak je nosić.

Coraz częściej mówi się o tym, że moda nie ma płci. Podział elementów garderoby na damskie i męskie powoli staje się coraz mniej aktualny. Kobiety coraz częściej sięgają po ubrania z męskiej szafy, takie jak garnitur. W tym sezonie popularnością cieszy się zwłaszcza jeden element tego eleganckiego zestawu. Mowa o garniturowej kamizelce.

Modna kamizelka garniturowa. 50-latki wyglądają w niej świetnie

Wbrew pozorom noszenie kamizelki garniturowej przez kobiety nie jest w modzie niczym nowym. Kobiety nosiły ją już nawet 100 lat temu. Był to czas emancypacji kobiet, które nie tylko przejmowały męskie elementy garderoby, ale przede wszystkim walczyły o swoje prawa. Wśród propagatorek „męskiego” stylu ubioru należy wymienić Coco Chanel czy Marlenę Dietrich.

Kamizelkę najczęściej noszono na koszulę i w połączeniu z dopasowaną marynarką. Pod tym względem aktualne trendy przyniosły całkowitą rewolucję. Garniturowe kamizelki nosimy teraz na gołe ciało. Zastępują one klasyczny top.

Garniturowa kamizelka hitem sezonu. Jak ją nosić?

Kamizelki nie trzeba również łączyć z garniturowymi spodniami. Prezentuje się ona rewelacyjnie w zestawieniu z klasycznymi jeansami. Stylizację możesz uzupełnić mokasynami lub sneakersami. Całość będzie prezentowała się bardzo modnie i nowocześnie. To świetna propozycja dla pań po 50-tce, które lubią podążać za aktualnymi trendami. Kamizelka garniturowa stworzy również zgrany duet z plisowaną spódnicą midi.

Popularnością cieszą się zwłaszcza kamizelki o klasycznych fasonach i stonowanych kolorach, takich jak granatowy, czarny, szary czy beżowy. Ciekawą propozycją dla pań po 50-tce są również eleganckie kamizelki z tweedu.