3 płaszcze, w których 50-tki zachwycą wiosną. Praktyczne, stylowe, ponadczasowe!

Przykładowy płaszcz dla 50-tek, fot. @pilardearce

Te płaszcze warto mieć w szafie każdej wiosny! Ponadczasowe, praktyczne, do wystylizowania w każdy sposób, doskonale wpasowują się w estetykę dojrzałych kobiet. Jednocześnie potrafią wyglądać elegancko, jak i nonszalancko.

Moda 50+: trencze na wiosnę

Klasyczne, piaskowe (lub brązowe) płaszcze to wiosną pozycja obowiązkowa nie tylko dla kobiet dojrzałych, ale to właśnie im szczególnie polecam zainwestować w trencz. Pomijając już kwestię uniwersalności – to oczywiste, że płaszcz pasuje do wszystkiego i świetnie się nosi, warto dodać, że doskonale odmładza stylizację nie odbierając jej klasy i elegancji. A taki efekt możesz dodatkowo spotęgować odpowiednimi dodatkami, np. czapką z daszkiem.

Czytaj też: Fryzury, które odejmują lat! Doskonałe na wiosnę

Klasyczny dwurzędowy płaszcz dla 50-tek! Wiosną chcesz go mieć w szafie

Dwurzędowych płaszcz to żadna nowość, ani nawet trend. Jest oczywiście ponadczasowy i praktyczny, ale często to za mało, aby nazywać go naszym ulubionym modelem. Na co więc zwracać uwagę, żeby ten popularny model nieco się wyróżnił? Świetnym urozmaiceniem może być zarówno tkanina, np. bocule, kolor, jak i detal – tu szczególnie dobrze prezentują się ozdobne guziki. Ten ostatni akcent, to polecane przeze mnie rozwiązanie, które wyniesie nawet najzwyklejszą stylizację na wyżyny elegancji.

>>> Marynarki na każdą figurę! Modele z ulubionych sieciówek <<<

HIT sezonu 2022 powróci wiosną 2023! Te płaszcze wciąż królują

Niekwestionowany faworyt entuzjastek mody na całym świecie – pikowany płaszcz – powróci także tej wiosny. Ciepły, lekki i do wszystkiego, nie ma sobie równych pod względem praktyczności. To fason, który dobrze wygląda zarówno do sukienek, jak i spodni, jest bardzo wygodny, posiada zazwyczaj kaptur i jest leciutki jak piórko. W szczególności przydatny na okres przejściowy i pierwsze dni wiosny!

Po więcej modowych treści zapraszamy na Avanti24.pl <<<