Styl Julii Roberts to świetna inspiracja dla 50-tek. Od lat stawia na te ubrania

Styl Julii Roberts
fot. Instagram @juliaroberts

Jest uznawana za jedną za najbardziej utalentowanych aktorek w Hollywood. Zagrała w filmach, które wciąż wspominamy z dużym sentymentem: „Pretty woman” i „Nothing Hill”. Jej filmowe kreacje były inspiracją dla wielu kobiet, ale styl Julii Roberts prywatnie to również skarbnica pomysłów.

Zobacz też: Styl smart casual w wersji 50+. Elegancki, wygodny i ponadczasowy!

Barwna filmowo, skromna prywatnie

Któż nie pamięta zachwycających sukienek z „Pretty woman”? Julia Roberts była pewnym symbolem lat 90. Nosiła rozkloszowane sukienki, grochy, kwiaty i efektowne kapelusze. Na co dzień można ją było zobaczyć w szerokich jeansach i koszulce, a na czerwonym dywanie zdarzyło jej się zrezygnować z sukni wieczorowej na rzecz oversizowego wręcz męskiego garnituru.

I ten akcent został jej do dziś. Styl Julii Roberts ewoluuje wraz z wiekiem, ale ewidentnie wciąż kocha prostotę, minimalizm i klasykę. I za każdym razem na oficjalnych wyjściach zachwyca garniturami, które zdecydowanie pokochała i z lubością dobiera kolejne.

Zobacz też: Zapomnij o nudnych butach! Złote to HIT dla pań 50+. Niebanalne i z klasą

Styl Julii Roberts to hołd garniturom

Gdyby przeanalizować różne oficjalne wyjścia Julii Robert to w jej stylizacjach zdecydowanie prym wiodą garnitury. I to od lat. Warto zaznaczyć, że aktorka rzadko kiedy pozwala sobie na kolorystyczne eksperymenty. Zdecydowanie przywiązana jest do klasycznej bieli i czerni, a także odcieni pastelowych takich jak róż i żółty.

Pod pewnym względem Julia Robert wyprzedziła trendy, ponieważ już jakiś czas temu w jej garniturowych stylizacjach pojawiały się kamizelki, a obecnie są one bardzo modne.

Styl Julii Roberts to również białe koszule

W mediach społecznościowych widać, że Julia Roberts w życiu codziennym również stawia na klasyki. Uwielbia białe koszule w różnych wariantach, zestawione z prostymi jeansami i paskiem. To niepozorne połączenie to zestaw idealny do pracy, jak i na spotkania. Świetnie uzupełnią go sneakersy lub sztyblety.

Niezmiennie znakiem rozpoznawczym Julii są długie włosy ułożone w fale. Choć na gęstość i grubość włosów wpływu nie mamy, to warto zainspirować się koloryzacją, jaką wybiera aktorka. Refleksy w miodowych odcieniach blondu sprawiają, że wygląda naturalnie i energicznie.